Ana Menü GAZİEMİR HALK EGİTİMİ MERKEZİ TARİHCESİ

:: GAZİEMİR HALK EGİTİMİ MERKEZİ TARİHCESİ::..
 

Gaziemir Halk Egitimi Merkezi ilk önce 1992 yılından 9 Eylül İlkögretim Okulunda Egitim Ogretime baslamıs, sonra Kaymakamlık binasında İlce Milli Egitim Müdürlügündeki bir odada hizmet vermeye baslamıs,2005 yılında Yahya Kemal Beyatlı İlkögretim Okulunun bahcesindeki tek katlı binaya tasınmıs; buradan da 2005 yılı kasım ayında, Kaymakamlık ,İlce Milli Egitim ve Halk Egitimi Merkezi Müdürlügünün; Kooperatif yetkilileriyle imzaladıgı bir protokolle Esnaf Kefalet Kooperatifi binasının giris katına tasınmıstır.

2008 yılı Aralık ayına kadar idari bina olarak burada hizmet vermistir.

2008 yılı Aralık ayından itibaren ise su anki Sabiha Gökcen İlkögretim Okulunun tadilat görmüs eski binasının 2.3. ve 4. katına tasınmıstır.

Halen mevcut binada faaliyetlerini sürdürmektedir.
Ozellikle kurslarımıza olan asırı talep nedeniyle gerek idari bina gerekse kurs yeri binası kapasitesinin artırılmasına ihtiyac duyulmaktadır.

Bina ve bahcenin toplam alanı 3473 m2 olup, bina 321 m2 alana kurulmustur. Dogalgazla calısan kalorifer sistemi ile ısınmaktadır. 7 derslik, 1 atölye, 3 idari oda
1 büro, 1 ögretmenler odası ve 2 bilgisayar laboratuarı ile hizmetlerimiz devam etmektedir.

Orgün egitim sistemine hic girmemis ya da herhangi bir kademesinde bulunan veya bu kademelerden cıkmıs bireylere; gerekli bilgi, beceri ve davranıslar kazandırmak icin örgün egitimin yanında veya dısında onların; ilgi, istek ve yetenekleri dogrultusunda ekonomik, toplumsal ve kültürel gelismelerini saglayıcı nitelikte, cesitli süre ve düzeyler de yasam boyu yapılan egitim, üretim, rehberlik ve uygulama etkinlikleri merkezimizin kurulus amacına yönelik yaptıgı calısmalardır.